Masterpro Nivo Slider 3.xMasterpro Nivo Slider 3.xMasterpro Nivo Slider 3.xMasterpro Nivo Slider 3.xMasterpro Nivo Slider 3.xMasterpro Nivo Slider 3.xMasterpro Nivo Slider 3.xMasterpro Nivo Slider 3.xMasterpro Nivo Slider 3.x
Kutatóintézetünk székhelye
Tarcal, a mézédes források földje
Különleges pincék
Kincset érő borok
Borkóstolás, élményszüret
Kiváló szőlőültetvények
Egységes fajták
Felejthetetlen zamatok, ízek
Összhangban a természettel

Elérhetőségek

Beosztás:
szőlészeti kutatásvezető
Cím
kneipanti@yahoo.com
Mobiltelefon
0620/255-9323

Egyéb információk

Egyéb információk

1982-ben születtem Budapesten, tanulmányaim befejezéséig nagyrészt a fővárosban éltem. A természet és a kertészkedés szeretetét szüleimtől, nagyszüleimtől kaptam, anyai nagyapám a Balaton mellett, a Bece-hegyen művelt szőlőt.

Középiskolai tanulmányaimat a Fővárosi Fazekas Mihály Gyakorló Gimnáziumban végeztem biológia-kémia tagozaton.

2002-ben kezdtem meg a Budapesti Corvinus Egyetem  - Kertészmérnök MSc. képzését, ahol szakirányként a szőlőtermesztést választottam.

Az egyetem ötödik évében lehetőségem volt a spanyolországi, katalóniai Lleida (Lérida) egyetemén tanulni Erasmus hallgatóként. Itt elsősorban a spanyol mezőgazdaság, illetve a térinformatika és távérzékelés témakörében bővíthettem szakmai ismereteimet.

Külföldi tanulmányaim segítségével diplomamunkám keretében a precíziós szőlőtermesztés aktuális külföldi szakirodalmát dolgoztam fel.

Az egyetem elvégzését követően három hónapig az USÁban, a Washington állambeli Hogue pincészetnél dolgoztam borászati gyakornokként, majd mezőgazdasági térinformatikai szakmunkával foglalkoztam a fővárosi GeoAdat Kft.-nél.

2009 szeptemberében érkeztem Tokaj-Hegyaljára, a Tokaj-Oremus Kft.-hez, ahol akkori kollégáim, Éles Sándorné és Dálnoki-Kovách Attila szakmai segítségével kezdhettem meg szőlészi pályafutásomat. Az itt eltöltött csaknem hat év alatt lehetőségem volt aktívan részt venni a szőlészeti projektek széles spektrumában.

2015 júliusa óta dolgozom a Tokaji Szőlészeti és Borászati Kutatóintézet munkatársaként.

Az idei évben kezdem meg a Budapesti Corvinus Egyetem doktori képzését, témám a különböző Furmint klónok és klónjelöltek értékelése szőlészeti és borászati szempontból. Célom a gyakorlatban eltöltött évek után tudományos kutatói alapossággal is elmélyülni a Furmint fajta tanulmányozásában.

Úgy vélem, a szőlőtermesztés globális és helyi kihívásaira (klímaváltozás, új kórokozók és kártevők megjelenése, fajta- és klónhasználat) adott átgondolt válasz csakis a szőlőnövény viselkedésének, életfolyamatainak átfogó megértésével lehetséges. Ehhez szeretnék hozzájárulni Tokaj-Hegyalja termelőivel együttműködve, gyakorlati tapasztalataikat, megfigyeléseiket kiegészítve, összevetve a legújabb hazai és nemzetközi kutatási eredményekkel.

Feliratkozás hírlevélre

Információk - Hírek - Rendezvények értesüljön első kézből.